ΠΡΟΔΟΤΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ

Πέμπτη 14 Ιουλίου 2011

ΣΚΕΝΤΕΜΠΡΕΟΥ- ΑΠΟΕΛ 0-2:Οι προκλητικοί Αλβανοί πήραν την απάντηση που έπρεπε και έβαλαν τη τουρκική σημαία....

Ξέρετε που!!!

Με πανό που έγραφε:«Η Κύπρος είναι τούρκικη» και σημαίες της Τουρκίας υποδέχτηκαν την ομάδα του ΑΠΟΕΛ, οι οπαδοί της Σκεντεμπρέου στον αγώνα που διεξήχθη για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League στη Κορυτσά. Οι περίπου 150 οπαδοί του ΑΠΟΕΛ...

είχαν κάνει αισθητή τη παρουσία τους στην Ελληνική πόλη αλλά και εντός του γηπέδου κρατώντας ελληνικές σημαίες, όπως άλλωστε σε κάθε αγώνα του ΑΠΟΕΛ, πράγμα που φαίνεται πως εξαγρίωσε τους Αλβανούς και άρχισαν τον πετροπόλεμο.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι πρωταθλητές Κύπρου έπαιξαν με μαύρα περιβραχιώνια λόγω της τραγωδίας και νίκησαν με 2-0 και μετά τη νίκη τους αυτή μετέτρεψαν ουσιαστικά σε τυπική διαδικασία τη ρεβάνς την επόμενη Τετάρτη στο «Γ.Σ.Π.» στη Λευκωσία. Η ομάδα του Γιοβάνοβιτς χρειάστηκε ένα τετράλεπτο στην επανάληψη για να φτάσει σε σκορ πρόκρισης. Στο 52ο λεπτό ο Νούνο Μοράις έκανε το 0-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Γκουστάβο Μαντούκα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.